Zadzwoń teraz i powiedz nam jak możemy rozwiązać Twój paletowy problem?

505-871-797

Blog

Ogródek z palet Staromiejskiej 3

Ogródek z palet Staromiejskiej 3

Nikogo nie dziwią już leżaki rozkładane przed wejściami do restauracji i mini-stoliki wykonane z odwróconych do góry dnem skrzynek po butelkach. Czasem idealnie wpasowują się one w image pubu lub restauracji, ale niektóre lokale idą o krok dalej. Pomysłowość właścicieli i pracowników nie ma granic, a jednym z jej wyrazów są fantastyczne, eleganckie ogródki, które w niczym nie przypominają swojej podstawowej części składowej: najzwyklejszych w świecie palet, służących na co dzień do transportu towarów wszelkiego rodzaju.

Co można zrobić z palet, czyli pomysły oryginalne i tanie

Co można zrobić z palet, czyli pomysły oryginalne i tanie

Kreatywność zawsze była w cenie. Umiejętność wychodzenia poza sztywno określone ramy schematycznego myślenia to nie tylko jedna z cech niezbędnych w niektórych gałęziach przemysłu czy usług – coraz częściej jest to forma ułatwienia sobie życia, zmiany naszego otoczenia na bardziej nam przyjazne, i to najczęściej małym kosztem.

Nadstawki paletowe – dlaczego warto?

Nadstawki paletowe – dlaczego warto?

Twoja firma eksportuje swoje towary na bliższe i dalsze dystanse?

Współpracujesz z firmami na drugim końcu Polski lub zagranicą?

Zajmujesz się dystrybucją, transportem, logistyką?

Ile waży paleta Euro?

Ile waży paleta Euro?

Ile waży certyfikowana Paleta Euro?

Paleta drewniana palecie drewnianej równa nie jest. Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są palety drewniane o różnych wymiarach, z łatwością można dojść do wniosku, że także ich waga będzie pod tym względem zróżnicowana. Tymczasem różnice w wadze występują nawet w przypadku palet o identycznych wymiarach, a rozbieżności te wahają się nawet o 10kg. Pojawia się wobec tego pytanie – ile waży paleta Euro?

Ile kosztuje Europaleta?

Ile kosztuje Europaleta?

W ekonomii od dawna znane jest stwierdzenie, że popyt czyni podaż. Dziś śmiało możemy do tego dodać, że to popyt i podaż kreują cenę danego produktu na rynku. W przypadku palet drewnianych doskonale widać to u producentów i w skupach działających na terenie całego kraju, a także poza nim. Warto jednak wiedzieć, jakie czynniki wpływają na to, jak prezentuje się aktualna cena europalet.

Wymiary palety Euro

Wymiary palety Euro

Standardowe wymiary palety Euro

Historia palety drewnianej, tak powszechnie wykorzystywanej dziś w branży TSL, sięga XX wieku. Za sprawą szwedzkiego koncernu BT Industries, w 1950 roku powstała pierwsza paleta drewniana, zaprojektowana i wykonana w taki sposób, by pasowała do każdego typu wózka widłowego. Obecnie, najpopularniejsza na rynku paleta drewniana tzw. paleta Euro, dostępna jest w kilku modelach dostosowanych do różnego typu ładunków.

EPAL

EPAL

EPAL, czyli European Pallet Association, to według polskiego tłumaczenia Europejska Organizacja Paletowa, która posiada swój sekretariat na terenie Niemiec. Organizacja ta, skupia wokół siebie zarówno producentów europalet, jak i jednostki profesjonalizujące się w ich naprawianiu. Stowarzyszenie EPAL, jako jedyne, posiada pełne prawo do dowolnego zarządzania znakiem jakości EPAL. Znak ten, jest symbolem chronionym i zapisanym w Międzynarodowym Biurze Własności Intelektualnej. Można go odnaleźć pod numerem 617 158, który to numer otrzymał 11 maja 1977 r.

Palety wykorzystywane na potrzeby logistyki sił zbrojnych RP

Palety wykorzystywane na potrzeby logistyki sił zbrojnych RP

Palety o rozmiarach 800 mm x 1200 mm; 800 mm x 1200 mm i 1000 mmx 1200 mm, to palety, które zostały przyjęte przez logistykę Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, jako dopuszczone do wykorzystywania. Najczęściej wykorzystywane i zarazem najbardziej popularne, są palety drewniane, płaskie, dysponujące czterema wejściami. Dzięki tym wejściom, widły wózka paletowego można wprowadzać z wszystkich, czterech stron, co wpływa na optymalizację funkcji użytkowej tego rodzaju palet.

EPAL w Polsce

EPAL w Polsce

Zarówno globalne, jak i strukturalne, czy też ekonomiczne zmiany zachodzące na rynkach światowych zawsze mają ogromny wpływ na formułowanie nowych wyzwań dla logistyki. W związku z pojawianiem się tych zmian, Polski Komitet Narodowy EPAL ma za zadanie pomagać wszystkim uczestnikom, biorącym udział w procesie obrotu europaletami EPAL.

System EPAL

System EPAL

System EPAL bazuje na ujednoliconych, znormalizowanych paletach EUR, które gwarantują stałą, dobrą jakość. Warunki wymiany palet ustalone przez EPAL oraz UIC stanowią podstawę przeprowadzenia każdej transakcji tego rodzaju, na podstawie których zainteresowane strony ustalają zasady wymiany, najbardziej korzystne dla obu uczestników tego procesu.

Standaryzacja palet

Standaryzacja palet

Przeprowadzenie procesu standaryzacji palet, polegający na ujednoliceniu ich wymiarów oraz udźwigu miało na celu zoptymalizowanie wygody i praktyczności ich użytkowania, zarówno wewnątrz magazynów, jak i w transportach wychodzących, czy przychodzących.

Oprogramowanie dla palet

Oprogramowanie dla palet

Rynek oprogramowania oferuje bardzo dużo najróżniejszych rozwiązań, które zdecydowanie upraszczają pracę związaną z rozliczaniem palet, a także ich obrotem. Najczęściej, są to programy produkcyjne, bądź też magazynowe, które mają możliwość działania samodzielnego, uniezależnionego od całego systemu ERP.

Palety fitosanitarne

Palety fitosanitarne

Palety fitosanitarne, to rodzaj palet, które mogą posiadać zarówno standardowe, jak i niestandardowe wymiary oraz, które zawsze zostają poddane obróbce technicznej zgodnie z normami IPPC ISPM 15:2009. Z tego powodu bywają też określane mianem – palety przemysłowe IPPC. Sama obróbka fitosanitarna, jest potocznie nazywana fumigacją. Jej istotą, jest poddanie palet, albo też drewna przeznaczonego do produkcji palet obróbce termicznej, której temperatura nie może być niższa niż 56 stopni Celsjusza. Właściwie przeprowadzona obróbka termiczna powinna trwać przynajmniej 30 minut.

Meble z palet

Meble z palet

Palety, które zostały zakwalifikowane jako zużyte są przeważnie klasyfikowane w kategoriach śmieciowych, bądź też odpadowych. Nie oznacza to jednak, że palety drewniane, na których nie zamierzamy już transportować, czy też przechowywać żadnych ładunków towarowych nie mogą być kreatywnie wykorzystane w zupełnie innym celu. Coraz popularniejsze oraz modniejsze stają się bowiem samodzielnie konstruowane meble, do których tworzenia najlepiej nadają się palety Euro, czyli palety EPAL, z uwagi na ich standardowy kształt, dużą wytrzymałość konstrukcyjną oraz największą popularność rynkową.

Skrzyniopalety drewniane

Skrzyniopalety drewniane

Najczęściej spotykane palety EPAL, europalety, palety drewniane, palety przemysłowe, czy palety jednorazowe, to nie jedynie rodzaje palet, jakie oferuje nam bogato zaopatrzony rynek, w tej kategorii. Kolejną odmianą palet, są bowiem skrzyniopalety, które jak sama nazwa wskazuje, dzięki swojej oryginalnej formie, wyraźnie wyróżniają się spośród wszystkich, innych palet. Skrzyniopalety drewniane są produktami optymalizowanymi pod kątem zaspokajania potrzeb i oczekiwań rynku ogrodniczego, a także warzywnego

Palety EURO – naprawa

Palety EURO – naprawa

Palety EURO, czyli europalety, bądź palety EPAL mogą być reperowane przez każdą firmę, która dysponuje licencją EPAL. Znakiem charakterystycznym wszystkich, zreperowanych palet, jest charakterystyczny gwóźdź naprawczy z oznaczeniem EPAL. Tym samym, kwestia rozpoznawania uszkodzonych i przywróconych do obiegu palet została zdecydowanie uproszczona.

4 Rodzaje Europalet EPAL

4 Rodzaje Europalet EPAL

W chwili obecnej, na rynku znajdują się cztery rodzaje Europalety EPAL. Europaleta EPAL , jest najlepiej rozpoznawalną i najbardziej popularną spośród wszystkich europaletą. Jej wymiary to 800x1200mm. Europalety EPAL 1, to palety drewniane, gdzie zarówno ułożone wzdłużnie deski blatu, jak i płozy usytuowane wzdłuż palety, w licznie trzech są wykonane z litego drewna. Same wsporniki mogą być już natomiast zrobione zarówno z litego, jak również rozdrobionego drewna.

Palety jednorazowe

Palety jednorazowe

Palety jednorazowe, choć nie posiadają licencji EPAL, to jednak stały się jedną z podstaw współczesnej logistyki. Ich największym atutem, jest niezwykle konkurencyjna cena, w stosunku do palet wielokrotnego użytku – palety euro, dlatego stanowią ich atrakcyjną alternatywę. Palety te, są doskonałą propozycją dla wszystkich firm, które chcą obniżyć koszty prowadzonego biznesu, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej jakości swoich, transportowo-dostawczych usług. Jest to, idealny sposób na znalezienie sporych oszczędności.

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice

E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl

NIP: 954-261-59-26

15 + 12 =