Meble z palet

mar 2, 2015

Palety, które zostały zakwalifikowane jako zużyte są przeważnie klasyfikowane w kategoriach śmieciowych, bądź też odpadowych. Nie oznacza to jednak, że palety drewniane, na których nie zamierzamy już transportować, czy też przechowywać żadnych ładunków towarowych nie mogą być kreatywnie wykorzystane w zupełnie innym celu. Coraz popularniejsze oraz modniejsze stają się bowiem samodzielnie konstruowane meble, do których tworzenia najlepiej nadają się palety Euro, czyli palety EPAL, z uwagi na ich standardowy kształt, dużą wytrzymałość konstrukcyjną oraz największą popularność rynkową. Okazuje się bowiem, że z takich, nieprzydatnych już modeli palet można tworzyć nie tylko funkcjonalne, ale także designerskie meble.

Jedną z najchętniej wykorzystywanych inspiracji mebli z palet, jest tworzenie ciekawie wyglądających, często podświetlanych, malowanych na różne kolory stelaży do łóżek. Przed wykonaniem takiej ramy łóżka należy dokonać dokładnego pomiaru materaca, którym chcemy następnie przykryć palety drewniane, aby wybrać odpowiedni rozmiar palet. Materac nie musi jednak dokładnie przykrywać palet, ponieważ deski nieprzykryte przez materac można śmiało wykorzystywać, jako stoliczek na kawę, czy półeczkę na książki do poduszki.

Palety EPAL, palety przemysłowe, czy nawet palety jednorazowe można również śmiało wykorzystywać do tworzenia stelaży i blatów dekoracyjnych dla stoliczków salonowych, ponieważ nie zostają one zwykle obciążane zbyt dużymi ciężarami, dlatego też można je wykonać z każdego rodzaju palet. Jeżeli planujemy stoliczek na wysokości dwóch, lub trzech palet, wówczas należy pamiętać o zachowaniu  jednakowych rozmiarów wszystkich elementów. Ciekawym rozwiązaniem jest także pomalowanie wyłącznie jednej palety na kolor korespondujący z barwą wnętrza, czy dodatków dekoracyjnych i pozostawienie pozostałych w kolorze naturalnego drewna, co wykrystalizuje oryginalny efekt dekoracyjny. Palety można też śmiało wykorzystywać do tworzenia stelaży dla sof, półek, wieszaków i wielu innych akcesoriów domowego użytku.

Wykorzystując palety używane do konstruowania jakichkolwiek mebli, należy pamiętać o tym, aby przed ich zamontowaniem w pomieszczeniach mieszkalnych, solidnie je wyczyścić, wysuszyć, a także usunąć z nich wszystkie drzazgi oraz zniwelować nierówności, dla ich bezpiecznego użytkowania. Warto pomyśleć także o zagruntowaniu surowego drewna, jeżeli nie kolorową farba, to bejcą, czy też lakierem do drewna. Odpowiednio dobrane palety i ich prawidłowo przygotowanie sprawią, że stworzone meble z palet będą wyjątkowo trwałe.

Prowadzony przez nas skup palet interesuje się skupywaniem palet o najbardziej typowym rozmiarze 800x 1200 mm. Palety EURO, palety jednorazowe, palety EPAL i palety przemysłowe, dlatego jeśli nie planujecie spożytkować wszystkich, zbędnych, posiadanych palet na meblowanie domu, czy ogrodu, zapraszamy do kontaktu. Wszystkim tym, którzy nie posiadają palet do przygotowania mebli proponujemy nowe lub używane palety o dowolnym rozmiarze. Jeśli natomiast planujecie wykonanie mebli z palet o charakterze wypoczynkowym to z całego serca polecamy solidny zespół tapicerów – MobilnyTapicer.pl

 

Tapicer Katowice

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice
E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl
NIP: 954-261-59-26

4 + 5 =