Europalety

lut 12, 2015

„Europaleta” (paleta EPAL), to bezkonkurencyjny lider w swojej kategorii, który jest najbardziej rozpowszechnioną paletą w Europie, dlatego prowadzony przez nas skup palet, jest jak najbardziej zainteresowany tym modelem palety. Paleta euro, jest ona oznaczona napisem „EUR””EPAL”, jaki można łatwo znaleźć na bocznych wspornikach.

Euro paleta została skonstruowana w roku 1950, a jej twórcą był szwedzki koncern BT Industries. O fenomenie tego wynalazku zadecydował  fakt, iż była to paleta uniwersalna, doskonale pasująca do każdego rodzaju wózka widłowego. Palety drewniane o wymiarach 1200 x 800, to najpopularniejszy typ palety euro, jaki cieszy się potężnym powodzeniem, na obszarze naszego kontynentu. Bardzo solidna konstrukcja,  niezwykła wytrzymałość oraz ściśle przestrzegany standard wymiarów każdej europalety sprawia, iż z powodzeniem może być ona stosowana w fabrykach pracujących na bazie zautomatyzowanych linii produkcyjnych, a także magazynach wysokiego składowania. Masa samej palety euro, to 25 kg., natomiast  jej maksymalna ładowność sięga 1500 kg. W przypadku sztaplowania tych palet zaleca się, aby ich obciążenie robocze nie było większe niż 4000 kg. Puste europalety można natomiast składować, do ponownego wykorzystania, tworząc z nich słupki o wysokości do 40 palet.

Palety te, są wykonywane z wysokiej jakości materiału pozyskiwanego, w głównej mierze z drzewa iglastego, choć występują też palety stworzone z połączenia drzewa iglastego z liściastym. Gwoździe użyte w procesie ich wytwarzania, to materiały, które obowiązkowo muszą być specjalne licencjonowanymi gwoździami EPAL. Europalety są również bardzo łatwe w eksploatowaniu. Z każdej strony palety euro można bowiem znaleźć wejście, co w zdecydowany sposób upraszcza jej obsługę, przy wykorzystaniu standardowego sprzętu. Palety te są także pomalowane wodną farbą, co nie tylko zapewnia bezpieczeństwo ich eksploatowania, szczególnie w przemyśle spożywczym, ale również zdecydowanie upraszcza ich błyskawiczną identyfikację, w czym dodatkowo pomagają znaki towarowe. Palety euro mogą być produkowane, a także reperowane przez każdą firmę posiadającą licencję EPAL. Warto wiedzieć, że palety EPAL można swobodnie wymieniać na terenie całego świata, a kontrola ich jakości zostaje przeprowadzana przez Bureau Veritas, czyli niezależne towarzystwo kontroli.

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice
E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl
NIP: 954-261-59-26

7 + 2 =