Palety drewniane kontra palety plastikowe

lut 12, 2015

Palety, to podstawowa jednostka ładunkowa funkcjonująca w międzynarodowym systemie transportowym, magazynowym oraz dystrybucyjnym, których skupowaniem zajmuje się prowadzony przez nas skup palet. Jako specjaliści w swojej branży zauważamy coraz powszechniej występującą tendencję, do zastępowania tradycyjnych i wciąż najliczniejszych palet drewnianych, przez palety plastikowe. Okazuje się bowiem, że dynamiczny rozwój tworzyw sztucznych przypadający na lata 80-te uruchomił także produkcję plastikowych palet, które w błyskawicznym tempie zyskały sobie sympatię branży. W chwili obecnej wszyscy możemy już obserwować systematyczny oraz stały wzrost rynkowego udziału tych palet, co jest spowodowane, przede wszystkim niezwykle rygorystycznymi regulacjami fitosanitarnymi, dotyczącymi drewnianych palet. Prócz tego, palety drewniane, z przyczyn ograniczeń wynikających z rodzaju materiału, z jakiego są stworzone, nie mają możliwości zaoferować tylu zalet, co konkurencyjne palety plastikowe.

Drewniane europalety (palety EPAL), nie są bowiem tak odporne na niszczące oddziaływanie czynników mechanicznych, z czego wynika, że ich plastikowe odpowiedniki lepiej sprawdzają się w warunkach transportowania, czy magazynowania niebezpiecznych środków, jak również spożywczych produktów. Palety przemysłowe wykonane z plastiku mogą natomiast, podobnie, jak palety drewniane być poddawane procesowi recyklingu. Palety drewniane są również o wiele bardziej wymagające, jeżeli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Zdecydowana większość powstałych na nich zabrudzeń staje się niemożliwa do zlikwidowania, co wpływa na szybką utratę wysokiej jakości przez te palety, które automatycznie zostają zaliczone do II gatunku.

Palety plastikowe nie wymagają, z kolei żadnej dezynsekcji, dzięki czemu ich eksploatowanie okazuje się o wiele mniej kosztowne. Prócz tego, są całkowicie odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Można je również swobodnie sztaplować, jak również gniazdować, co umożliwia optymalne wykorzystywanie ich pełnej przestrzeni. Kolejną zaletą palet wykonanych ze sztucznych tworzyw, jest ich stała waga, a także odporność na promienie UV.

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice
E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl
NIP: 954-261-59-26

15 + 9 =