Co można zrobić z palet, czyli pomysły oryginalne i tanie

paź 11, 2015

Kreatywność zawsze była w cenie. Umiejętność wychodzenia poza sztywno określone ramy schematycznego myślenia to nie tylko jedna z cech niezbędnych w niektórych gałęziach przemysłu czy usług – coraz częściej jest to forma ułatwienia sobie życia, zmiany naszego otoczenia na bardziej nam przyjazne, i to najczęściej małym kosztem.

Moda na przerabianie rzeczy uważanych przez ogół za śmieci w coś, czym później ten sam ogół się zachwyca, to nie kwestia ostatniego roku czy dwóch. W krajach zachodnich to już nawet nie akt kreatywności, a normalny sposób na uzyskanie, na przykład, ciekawego elementu wystroju wnętrz po śmiesznie niskich kosztach. W Polsce ten trend dopiero raczkuje, ale uważnemu obserwatorowi nie umknie, że to dziecko rozwijające się wyjątkowo szybko.

Palety. Kilka kawałków drewna zbitych ze sobą w celach czysto transportowych. Kto, jeszcze kilka lat temu, pomyślałby, że to nieskończone źródło inspiracji dla wszystkich fanów mebli w stylu vintage, zwolenników recyklingu i miłośników stwarzania czegoś niepowtarzalnego z niczego? Obecnie wystarczy zajrzeć do sieci, by zalała nas fala paletowych inspiracji i pomysłów na to, jak tanio zaskoczyć domowników, sąsiadów, rodzinę i przyjaciół.

Drewniane palety to jednak coś więcej niż tylko ekologia i oszczędność. Chociaż te dwa czynniki to sztandarowe cechy pomysłu, jakim jest wykorzystanie palet w wystroju wnętrz, to także sposób na głośne powiadomienie świata o tym, że właściciel paletowych mebli i dekoracji to osoba, która potrafi zrobić coś ciekawego z rzeczy powszechnie uważanej za bezużyteczną i nadającą się jedynie do wyrzucenia.

Ponieważ gdy przychodzi co do czego, widzimy setki możliwości.

Stoły ogrodowe i domowe, stoliki do kawy i nocne, które dzięki nagiej fakturze nielakierowanego drewna posiadają niepowtarzalny urok starych mebli.

Szafki, regały i półki: wiszące i stojące, wykonane z całych palet lub ich części, w których luki między poszczególnymi deskami służą za powierzchnię do przechowywania wszystkiego, co może znaleźć się w domu, od książek do butów.

Ławki i ławy, kanapy i fotele, leżaki i huśtawki. Z wygodnym oparciem dla pleców i łokci, pomalowane lub nie, ozdobione barwnymi, miękkimi gąbkami. Kanapa za pół ceny? Leżak, który nie razi plastikiem blaknącym na słońcu? A czemu by nie?

A ogródki piwne? Właściciele restauracji, pubów i kawiarni pokochali możliwość taniego wydzielenia przestrzeni dla ich Klientów, szczególnie na ruchliwych deptakach śródmieść. Połączone z donicami i parasolami, wiele z tych ogródków to sposób na to, by tak, jak to zrobiła to Staromiejska 3 – lokal w centrum Katowic, o ogródku którego możecie przeczytać tutaj.

Nieważne zatem, co chcemy z palet zrobić – ważne, że mamy pomysł. Choćby najbardziej mglisty, choćby najmniejszą chęć na jego realizację. W skupach palet materiału nie brakuje. Wystarczy odrobina czasu i tak ważnej przecież kreatywności.

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice
E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl
NIP: 954-261-59-26

10 + 6 =