Palety EURO – naprawa

lut 25, 2015

Palety EURO, czyli europalety, bądź palety EPAL mogą być reperowane przez każdą firmę, która dysponuje licencją EPAL. Znakiem charakterystycznym wszystkich, zreperowanych palet, jest charakterystyczny gwóźdź naprawczy z oznaczeniem EPAL. Tym samym, kwestia rozpoznawania uszkodzonych i przywróconych do obiegu palet została zdecydowanie uproszczona. Z kolei palety przemysłowe, palety drewniane, czy każdego, innego rodzaju palety, które uległy uszkodzeniu i następnie zostały naprawione przez firmę nieposiadającą licencji EPAL, zostają klasyfikowane, nie jako palety EURO. Od tej pory, są traktowane, jako palety jednorazowe, lub uszkodzone. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku palet, które funkcjonują w obiegu i są cały czas eksploatowane, jednak posiadają widoczne uszkodzenia.

Za palety EURO uznaje się również palety, jakie zostały wyprodukowane przez PKP Cargo przed dniem 1 maja 2004 r. Od tego momentu firma ta, nie posiadała już bowiem licencji EPAL. Warto również wiedzieć o tym, iż europalety (palety EPAL), które są czyste, ich konstrukcja techniczna nie pozostawia nic do życzenia i prezentują się, jak nowe, zostają zaliczane do I gatunku palet, natomiast palety zabrudzone, nie mogące się pochwalić estetycznym wyglądem i noszące, widoczne gołym okiem ślady intensywnej eksploatacji należą do II gatunku palet. Dokumenty spedycyjne, a także magazynowe określają paletę EURO, jako EUP. Do palet EURO zaliczane są również palety MAV, ponieważ firma odpowiedzialna za ich produkowanie dysponuje licencją.

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice
E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl
NIP: 954-261-59-26

6 + 8 =