O paletach

Lut 10, 2015

Paleta, to nośna platforma na delikatnym podniesieniu, która może by wyposażona w nadbudowę, ale nie musi. Służy ona do przenoszenia, a także składowania towarów. Palety, są wykorzystywane, jako sztywne podłoże, doskonale nadające się do układania na nich mniejszych opakowań, a następnie transportowania tych opakowań, w dużych ilościach. W ten sposób palety kształtują wielkość jednostki ładunkowej, przygotowywanej do przewiezienia, a także magazynowania. Kształt palet został zoptymalizowany pod kątem łatwości ich podnoszenia, przy użyciu wózków widłowych. Zarówno środki transportu, jak i powierzchnie magazynowe, w zdecydowanej większości zostały już przystosowane, do krótko, bądź długotrwałego składowania w nich palet.  Warto też wiedzieć, iż dla logistyki transportu palety pełnią funkcję ochronną, co jest warunkowane ostatecznym celem, do jakiego dąży każda firma logistyczna. Bowiem zarówno najważniejszym , jak i końcowym celem działania wszystkich firm logistycznych, jest bezpieczne dostarczenie towaru zamówionego przez odbiorcę, do wskazanego przez niego miejsca, w dokładnie określonej ilości i w precyzyjnie dookreślonym czasie, z zachowaniem dobrej jakości przewożonego towaru.  Z tego powodu nasza firma prowadzi profesjonalny skup palet, dostrzegając ogromny potencjał tego sektora.

W chwili obecnej palety są dzielone na wiele kategorii, które warunkują najróżniejsze  kryteria podziału. Jednym z nich, jest kryterium przeznaczenia, gdzie palety można podzielić na specjalne oraz uniwersalne. Kryterium rodzaju tworzywa dzieli je na palety drewniane, wykonane ze sztucznych tworzyw, metalowe, czy mieszane. Sposób użycia klasyfikuje je z kolei na palety jednorazowe, a także użytku wielokrotnego. Podział według kryterium rozwiązania konstrukcyjnego dzieli je na palety słupkowe, płaskie, jednopłytowe, dwupłytowe, składane, skrzyniowe, dwuwejściowe, czterowejściowe, czy rozbieralne itp. Palety można dzielić także z uwagi na ich stan techniczny, czy występowanie płóz  i nie tylko. Klasyfikując je jednak pod kątem popularności, to bez wątpienia najbardziej rozpowszechnionymi, na terenie naszego kontynentu są europalety.

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice

E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl

NIP: 954-261-59-26

15 + 5 =