Standaryzacja palet

mar 10, 2015

Przeprowadzenie procesu standaryzacji palet, polegający na ujednoliceniu ich wymiarów oraz udźwigu miało na celu zoptymalizowanie wygody i praktyczności ich użytkowania, zarówno wewnątrz magazynów, jak i w transportach wychodzących, czy przychodzących. Zunifikowane palety nie wymagają bowiem ich uprzedniego rozładowania. Cała paleta może zostać bowiem swobodnie przewieziona z bezpośrednio, z samego środka transportu na teren magazynu i na odwrót, czyli z magazynu do środka transportu. Ich ujednolicona konstrukcja umożliwia również transport wewnętrzny, dokonywany w obrębie magazynu, który jest wykonywany przy wykorzystaniu wózków widłowych, każdego typu.

Palety drewniane, są obecnie najpowszechniejsze i najczęściej stosowane. W sytuacji, kiedy zostały one wyprodukowane, bądź też naprawione przez jakąkolwiek firmę, która posiada licencję EPAL, wówczas takie palety zostają dopuszczone do użytku wielokrotnego. W każdym, innym przypadku palety zostają traktowane, jako palety jednorazowe.

Najbardziej popularne palety drewniane, to europalety, czyli palety EUR. Palety euro, są wykonane z drewna, a ich wymiary, to 1200x800x144 mm, gdzie liczny oznaczają kolejno ich długość/ szerokość/wysokość. Zdecydowana większość magazynów, jest przystosowana do użytkowania i przechowywania tego rodzaju palet, choć można się też spotkać z magazynami uniwersalnymi, gdzie towary są przechowywane na paletach różnych typów.

Standaryzacja palet okazała się więc niezwykle korzystnym posunięciem, ponieważ dzięki niej palety drewniane zarówno palety jednorazowe, jak i palety przemysłowe mogą być, efektywnie eksploatowane w wielu krajach. Z tego powodu nasz skup palet, jest jak najbardziej zainteresowany odkupywaniem palet drewnianych, palet jednorazowych, palet EPAL i Europalet o najbardziej rozpowszechnionym rozmiarze 1200x 800.

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice
E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl
NIP: 954-261-59-26

12 + 11 =