Ile kosztuje Europaleta?

sie 8, 2015

W ekonomii od dawna znane jest stwierdzenie, że popyt czyni podaż. Dziś śmiało możemy do tego dodać, że to popyt i podaż kreują cenę danego produktu na rynku. W przypadku palet drewnianych doskonale widać to u producentów i w skupach działających na terenie całego kraju, a także poza nim. Warto jednak wiedzieć, jakie czynniki wpływają na to, jak prezentuje się aktualna cena europalet.

Kiedy płacimy za jakość

Certyfikowane palety Euro lub EPAL to podesty wysokiej jakości, które z założenia mają służyć przez dłuższy okres czasu. Niewiele osób wie, że do ich produkcji niezbędna jest licencja, a naprawa poza licencjonowanym punktem automatycznie czyni ją tzw. paletą jednorazową. Dla wielu osób przepisy związane z rynkiem palet brzmią nieco absurdalnie, jednak to właśnie szereg norm wywiera znaczny wpływ na cenę sprzedaży i skupu popularnych europalet. Trzeba być wobec tego przygotowanym na to, że za produkty posiadające oryginalne oznaczenia EUR lub EPAL zapłacimy więcej, niż za alternatywne, przemysłowe palety drewniane. Czy to się opłaca? Jeżeli w prowadzonej działalności wykorzystujemy palety euro w sposób ciągły, to jest to swoistego rodzaju inwestycja. W przypadku jednorazowego transportu paletowego, korzystniejszym będzie zakup tańszego odpowiednika.

Wielkość, waga, stan techniczny

Starając się znaleźć odpowiedź na pytanie – ile kosztuje europaleta, należy przyjrzeć się także dodatkowym kryteriom ceny. Nie bez znaczenia jest tutaj wielkość i waga europalety, a także jej stan techniczny. Nowa, oryginalna paleta EUR lub EPAL to koszt kilkudziesięciu złotych za sztukę. W przypadku zamówień na większą liczbę palet, producenci gotowi są na negocjacje ceny lub zapewniają darmowy transport pod wskazany przez Klienta adres. Palety euro w dobrym stanie technicznym można znaleźć także w wielu skupach działających na terenie całego kraju.

Dobra cena skupu

Podobnie jak w przypadku sprzedaży, tak i cena skupu europalet uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Za certyfikowaną paletę EUR lub EPAL w dobrym stanie technicznym otrzymamy większą zapłatę, niż za tzw. paletę jednorazową. Uszkodzone lub pozbawione certyfikatu palety (te które zostały naprawione przez nielicencjonowany punkt naprawy palet) wyceniane są w sposób indywidualny. Zwykle skupy przyjmują je za kilka złotych od sztuki, jednak oferty mogą znacznie się różnić w zależności od obszaru działalności poszczególnych firm i przyjętej polityki cenowej.

W Mobilnym Skupie staramy się zapewniać naszym Klientom konkurencyjne warunki cenowe, zarówno w przypadku sprzedaży jak i zakupu europalet. Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny, a rozliczenia za skup palet dokonujemy na miejscu, przy odbiorze towaru. Więcej informacji o cenie zakupu lub skupu palet euro można uzyskać kontaktując się z nami pod numerem telefonu 505-871-797.

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice
E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl
NIP: 954-261-59-26

8 + 14 =