Ogródek z palet Staromiejskiej 3

paź 13, 2015

Nikogo nie dziwią już leżaki rozkładane przed wejściami do restauracji i mini-stoliki wykonane z odwróconych do góry dnem skrzynek po butelkach. Czasem idealnie wpasowują się one w image pubu lub restauracji, ale niektóre lokale idą o krok dalej. Pomysłowość właścicieli i pracowników nie ma granic, a jednym z jej wyrazów są fantastyczne, eleganckie ogródki, które w niczym nie przypominają swojej podstawowej części składowej: najzwyklejszych w świecie palet, służących na co dzień do transportu towarów wszelkiego rodzaju.

Czasem wystarczy je oszlifować, czasem tylko pomalować i ułożyć, połączyć i zabezpieczyć. I to właściwie tyle. Co bardziej wymagający dekoratorzy znajdą sposób na to, by dodatkowo wymazać z palet ślady ich poprzedniego życia: kwiaty, parasole, girlandy, kolorowe farby i ozdoby, które mało kto postawiłby w najbliższym sąsiedztwie tak nudnych w swoim pierwotnym zastosowaniu palet – oto prosta metoda na coś niezwykłego. Mały symbol wielkiej kreatywności, wyjątkowy efekt niezwykle małymi kosztami. Tanio, oryginalnie i w myśl recyklingu, w ramach którego stawiamy na ponowne użycie tego, co niektórym wydawałoby się bezapelacyjnie skazane na los śmiecia.

Z podobnego założenia wyszli pracownicy i właściciele lokalu Staromiejska 3 w Katowicach, którzy zaskoczyli swoich gości tak właśnie wykonanym ogródkiem; serwując zdrową żywność, postawili oni na coś, co wpasowuje się w „zdrowe” idee użyteczności, ekologii i oszczędności.

Efekt? Rozłożyste parasole dopełniły cudownej atmosfery prywatności, którą udało się osiągnąć w samym centrum zatłoczonego katowickiego deptaka. Odrobina kwiatów dodała świeżości wystroju, a goście?

Goście byli po prostu zachwyceni.

W całości rozwiązania urzeka przede wszystkim jego prostota. Wykorzystane przez pracowników Staromiejskiej 3 palety pochodziły z naszego skupu, który dostarczył je na miejsce, gdzie miał stanąć ogródek, dzięki czemu znikła kłopotliwa kwestia transportu. Późniejsze kroki były jeszcze prostsze – w całym procesie stawiania ogródka nie uczestniczył ani jeden specjalista od wystroju wnętrz. Od początku do końca, ogródek Staromiejskiej 3 był dziełem jej zaangażowanych pracowników.

Dostarczone palety pomalowano na ciepły odcień ciemnego brązu, a następnie połączono, wydzielając z deptaka przestrzeń przeznaczoną dla gości lokalu. Zadbano o zadaszenie i dekorację – parasole i pełne kwiatów donice również własnoręcznie zamontowali pracownicy.

Lato 2015 roku dla gości Staromiejskiej 3 było symbolem czasu przyjemnie spędzonego w uroczym, zadaszonym ogródku. A dla nas? Dla nas to dowód na to, że pozornie bezużyteczne palety można wykorzystać w zachwycający, pomysłowy sposób, który podbija serca swoją praktycznością i oryginalnością przy minimalnym nakładzie kosztów.

Teren działania

Nasze samochody zajmujące się skupem palet oraz ich dostawą obsługują większość miast województwa Śląskiego: Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Czeladź, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, Mikołów, Tychy, Bieruń, Lędziny, Knurów, Siewierz, Zawiercie, Częstochowa.

Stale jeździmy również do małopolski obsługując przy tym: Kraków, Wadowice, Tarnów, Oświęcim, oraz Bukowno, Sławków i Olkusz.

Nasz transport pojawia się również regularnie w takich miastach Polski jak: Opole, Wrocław, Kielce, Jędrzejów.

Kontakt

Mobilnyskup.pl

ADRES: ul. Wiosny Ludów 91,
40-373 Katowice
E-MAIL: kontakt@mobilnyskup.pl
NIP: 954-261-59-26

10 + 2 =